برنامه نویسی که وقتی بزرگ تر شد، تصمیم گرفت به جای برنامه داستان بنویسد

قرص ضد تنبلی رسید

?به نظرتون در کنار قرص ضد بارداری و ضد اسهال و ضد استرس و ضد حساسیت و ضد تهوع و چمیدونم هزار داستان دیگه، به قرص ضد تنبلی هم نیاز نداریم؟

?تست تنبل شناسی: برای شما هم پیش آمده که عصری وقتی از خودتون سوال می کنید، “امروز خود را چگونه گذرانده ام؟” همین جوری سقف و نگاه می کنید و جوابی برای خودتون ندارید؟

?تبریک می گویم. به کمپین “هشتگ من یک تنبل هستم”، خوش آمدید.

?‍⚕️به نظرم اگر بخواهیم منتظر پزشکا باشیم هیچ وقت به هیچ نتیجه ای نمی رسیم. اونا فعلا درگیر تهیه واکسن هستن. در ثانی به نظرم پزشکا فقط به دنبال تولید چیزهایی میرن که خودشون با تمام گوشت و پوستشون لمس کرده باشن. یعنی در واقع ما اول باید یه دکتر از جنس خودمون پیدا کنیم که قشنگ داستان رو درک کرده باشه. بعد ازش بخواهیم که قرص ضدتنبلی رو تولید کنه. (که فکر کنم یکم پیچیده شد.)

?در هر صورت ما تنبل ها نیاز به قرص ضدتنبلی داریم. اما گویا فعلا تا اطلاع ثانوی باید به همین روش ادامه بدهیم.

??‍♀️چند وقت پیش یکی بهم می گفت، راه حلش برنامه ریزی و تلاش و پشتکاره… به نظرتون خیلی شعار نمی داد؟ میگم حال ندارم. میگه پاشو تلاش کن!

?حالا جالب اینجاست که یکی از دوستام با خرید قرص ضد اشتها تو یک هفته دو کیلو لاغر شد. بعد دکتر گفت، این قرصا هیچ کاری نمی کنن، فقط باعث می شن که طرف فکر کنه که اشتهاش کمتر شده و کمتر می خوره. خب چرا یک همچین ترفندی رو برای قرص ضد تنبلی به کار نمی برن؟?

?آقا شما یک بسته ویتامین ث رو بریز تو یک قوطی بده دست ما بگو قرص ضد تنبلیه. کاری که از دستتون بر نمیاد، حداقل کمک کنین ما به خودمون تلقین کنیم که تنبل نیستیم. بابا پول خوبی هم میدیما. یکم بیزنس من باشید!

?خلاصه که ما تنبلا حاضریم پول هم خرج کنیم. روی در داروخانه بزنین “قرص ضد تنبلی رسید”. منتها خواهشاً نیاین پیش ما از تلاش و پشتکار و پیاده روی و این جور داستانا حرف بزنین. ما خسته ایم. می فهمین؟ خسته!

مریم صرافین

MARYAM s ۲۳ تیر, ۱۴۰۰ ۰ داستانک، طنز نویسی، قطعه نویسی

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.